سئو مارکتینگ

سئو مارکتینگ


سئو مارکتینگ

وقتی بحث طراحی سایت میشود اولین چیزی که برای بهبود کسب و کار به ذهن افراد خطور میکند سئو سایت می باشد. با سئو سایت و حضور در رتبه های برتر گوگل می توان اولین قدم را در دیجیتال مارکتینگ ایفا کرد و به عبارتی با بازاریابی اینترنتی وارد مسابقه رقابت با سایر سایت ها شد.

ظاهراً به نظر می رسد هیچ تفاوتی بین روش های SEO و بازاریابی دیجیتال وجود ندارد و هر دو عملکردهای یکسانی را انجام می دهند اما برای انواع بازاریابی ، عناوین مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. برای درک این موضوع که سئو مارکتینگ چیست و Seo در دیجیتال مارکتینگ چه تاثیری دارد با ما همراه باشید.

سئو مارکتینگ
سئو مارکتینگ

سئو مارکتینگ چیست؟

حتما شما هم کلمه سئو مارکتینگ را شنیده اید اما این سوال برایتان پیش آمده سئو مارکتینگ چیست و چگونه میتواند سبب رشد درآمد و بهبود کسب و کارتان شود؟

سئو مارکتینگ یکی از روش هایی است که میتواند سایت شما را در مدت زمان کوتاهی به جایگاه های برتر در صفحه اول گوگل برساند و شما بدون پرداخت هزینه های اضافی میتوانید در جستجو کاربران در نتایج برتر نمایش داده شوید و شناخته تر شوید.

سئو مارکتینگ نیازمند اصول و قواعدی است که اگر در وبسایت پیاده سازی شود به سرعت میتواند رتبه سایت در موتور های جستجو را بهبود بخشد.

موتور جستجو گوگل برای رتبه بندی سایت های مختلف الگوریتم های متنوعی را ارائه داده است که به صورت مستمر آپدیت میشوند. الگوریتم های گوگل مام در حال تغییر و تحول هستند و از جدیدترین الگوریتم های هوش مصنوعی برای شناسایی سایت های لایق و شایسته صفحات برتر گوگل استفاده میکند.

با بهره گیری از ین الگوریتم ها گوگل سایت های معتبر را شناسایی میکند و آن ها را برای برای حضور در صفحات برتر گوگل رتبه بندی میکند.

برای آن که به زبان ساده تر پاسخ به سوال سئو مارکتینگ چیست را بدهیم میتوانیم بگوییم اگر شما اصولی را رعایت کنید که مطابق با الگوریتم های گوگل باشد و اعتبار سایت تان را به گوگل گوشزد کنید و این موضوع را به گوگل بفهمانید که صرفا سایت و خدمات تان مختص کاربران پایه ریزی شده اند میتوانید در رتبه های برتر جستجو گوگل حضور داشته باشید و با بازاریابی اینترنتی درآمد تان را چندین برابر کنید.

اصول سئو مارکتینگ

آیا میدانید چطور میتوانید با رعایت اصولی به صورت مستمر و استاندارد سایت را به صفحه اول گوگل بیاورید و اصول سئو مارکتینگ را در جای جای سایت تان پیاده سازی کنید؟

در این قسمت میخواهیم مهمترین اصول سئو مارکتینگ را که لازمه بهبود رتبه سایت و درآمدزایی از سایت است را به طور کامل برای شما توضیح دهیم:

 • شناسایی کلمات کلیدی هدف و پر ورودی
 • سئو تایتل و توضیحات متا را باکیفیت انتخاب کنید
 • بازاریابی محتوا در سئو مارکتینگ
 • از داده های ساختار یافته کمک بگیرید
 • بهره گیری از سئو گوگل مپ
 • آنالیز رقبا
 • تهیه لیست اهداف و تعیین هزینه
سئو مارکتینگ
سئو مارکتینگ

مزایا سئو مارکتینگ

سئو و دیجیتال مارکتینگ کاملا تنگاتنگ با هم در ارتباط هستند و هر دو میتوانند به طریقی سبب بهبود کسب و کار شوند.

سئو زیرمجموعه ای از دیجیتال مارکتینگ است که به آن بازاریابی سئو نیز گفته میشود.

 • اولین مسئله ای که می توان به عنوان مزایا سئو مارکتینگ از آن یاد کرد این است که با حضور در صفحه اول گوگل و رتبه های برتر جستجو میتوانید بازدیدکنندگان بیشتری را به سایت تان هدایت کنید و فروش محصولات و یا خدمات تان را به مشتری های بیشتری ارائه دهید و درآمدتان را چندین برابر کنید.
 • موردی که در بالا به آن اشاره کردیم مشتریانی را وارد سایت شما میکند که کلمه کلیدی مورد نظر را جستجو کرده اند اما از دیگر مزایا سئو مارکتینگ می توان به هدایت کاربران گوگل از سایت های دیگر به سایت شما میباشد که اعتبار این ورودی ها زیاد است و میتواند از خدمات شما برندسازی انجام دهد.
 • همیشه فروش بیشتر هدف سئو و دیجیتال مارکتینگ نیست! گاهی هدف از راه اندازی یک سایت و بازاریابی سئو ایناست که این سازمان و یا فروشگاه به عنوان یک برند معتبر در بین کاربران گوگل شناخته شوند و همه خدمات و محصولات این سایت را به نام بشناسند. برندینگ سازی از دیگر مزایا سئو مارکتینگ که همین برند سازی سبب جذب مشتریان دائمی میشود.
 • جذب مشتری هدف نهایی ما در Seo در دیجیتال مارکتینگ نیست! رضایت مشتری و جذب چندباره مشتریان قدیمی هدف دیری است که باید به آنوقت شود که تنها با بازاریابی سئو میتوان به این مهم دست یافت.

نقش سئو و دیجیتال مارکتینگ در موفقیت کسب و کار

یکی از سوالاتی که کارآموزان سئو میپرسند این است که نقش سئو و دیجیتال مارکتینگ در موفقیت کسب و کار چیست و آیا Seo در دیجیتال مارکتینگ میتواند تاثیری در کسب و کار اینترنتی داشته باشد؟

پاسخ به این سوال کاملا واضح است! Seo در دیجیتال مارکتینگ مثل یک سکو برای بهبود کسب و کار شما عمل میکند به طوری که سئوکاران را گاها با لقب بازاریاب اینترنتی میشناسند.

سئوکاران باید علاوه بر آن که اصول و استاندارد های سئو را در سایت شان پیاده سازی میکنند باید روانشناسی بدانند و با اصول تبلیغات سئو و بازاریابی اینترنتی آشنایی داشته باشند.

سئوکاران باید از لحن گفتاری در متون خود استفاده کنند که هم تبلیغات سئو را به بهترین نحو انجام داده باشند و هم کاربر را از مطالعه مطلب زده نکرده باشد و کاربر متوجه تبلیغ او نشده و خودش برای خرید محصول دست به کار شود!

بله این کار بسیار سخت است!!

با بررسی سئو سایت میتوان درآمد سایت را در کمتر از ۶ کاه چندین برابر کرد و به عبارتی روی خدمات سایت بازاریابی کرد.

یک سئوکار برای موفقیت کسب وکار باید بداند که تبلیغات سئو چیست و سئو و دیجیتال مارکتینگ مثل دو حلقه جدا نشدنی از زنجیر بازاریابی اینترنتی هستند که باید برای کسب و کار بهتر آن ها را در سایت با رعایت اصول پیاده سازی کرد.

سئو مارکتینگ
سئو مارکتینگ

بهترین ابزار سئو مارکتینگ

شما میتوانید از انواع ابزار هایی که برای سئو سایت از آن ها بهره میگیرید برای سئو مارکتینگ نیز بهره بگیرید. یکی از بهترین ابزار سئو مارکتینگ گوگل ترند، گوگل آنالیتیکس و سرچ کنسول میباشد. شما با استفاده از این ابزار ها میتوانید رفتار کاربران در سایت را بررسی کنید و برای بیشتر شدن تعامل کاربران در سایت تان و بازاریابی اینترنتی و افزایش سودآوری سایت استفاده کنید.

بازاریابی سئو یک شبه اتفاق نمیفتد و لازم است که شما اولا با نقش سئو در بازاریابی اینترنتی آشنا باشید و زمان زیادی را برای آنالیز رقبا و رفتا کاربران سایت صرف کنید.

سخن پایانی

با استفاده از بازاریابی سئو و اصول Seo در دیجیتال مارکتینگ میتوانید از تک تک کاربرانی که وارد سایت  میشوند کسب درآمد کنید و محصولات و خدمات را عرضه کنید. سئوکار سیروتا با سالها تجربه در زمینه سئو، طراحی سایت، سئو مارکتینگ و… آماده خدمات رسانی به شماست با ما در ارتباط باشید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!