download 74

“موش کور” یک آپدیت برای الگوریتم رتبه بندی جستجوی محلی گوگل است و تصمیم می گیرد که چه زمانی یک بیزنس، در نتایج محلی گوگل نمایان شود و چه زمانی فیلتر شود و در نتایج نشان داده نشود. این بدان معنی است که کسب و کار های محلی، ممکن است همیشه در یک جستجوی یکسان، نمایش داده نشوند. تاریخ انتشار اولیه این الگوریتم، 1 سپتامبر 2016 می باشد.

بهبود رتبه بندی وبسایت ها در جستجو های محلی :یکی از ویژگی های موش کور گوگل سئوی محلی برای کسب و کارهای متفاوت می باشد.فرض کنید که یک شرکت در حوزه ی تولید سنگ و گچ در اطراف شهر تهران قرار دارد و این شرکت دارای یک وبسایت است که کلمات کلیدی و برچسب های آن با عنوان سنگ و گچ تهران می باشد و از آنجایی که محل فیزیکی این شرکت در تهران قرار ندارد و اطراف شهر است گوگل رتبه بندی خیلی بالایی به این کلمه ی کلیدی نخواهد داد و می توان این طور گفت که این شرکت برای این کلمه کلیدی رتبه بندی سختی را خواهد داشت.اما با بروزرسانی الگوریتم موش کور این مدل کسب و کارها جایگاه بهتری در سئوی محلی پیدا کردند به طوری که با ثبت آدرس خود در Google My Business علاوه بر اینکه با جستجوی کاربران سریع تر پیدا می شوند ، افزایش رتبه چندپله ای را نیز نسبت به سایت های دیگر بدست خواهند آورد.درواقع می توان این طور گفت که با موش کور گوگل کسب وکار های نوپا و کسب و کارهایی که حومه ی یک شهر قرار دارند در نتایج محلی سئوی بهتری خواهند داشت و این فرصت را می یابند تا با دیگر رقبا رقابت کنند.

  1. اهمیت یکپارچگی آدرس در الگوریتم موش کور : یکی دیگر از عواملی که در سئوی محلی بسیار تاثیرگذار است و موش کور گوگل نیز اهمیت ویژه ای به آن می دهد یکپارچگی آدرس کسب و کارها می باشد. بهتر است این مورد را نیز با مثال شفاف سازی کنیم. برای مثال زمانیکه کسب و کارتان را در گوگل مپ ثبت می کنید باید حتما آدرس ، شماره تلفن و دامنه یکسانی برای آن ثبت کنید و هرکجای این دنیای اینترنتی نیز که قصد صحبت از کسب و کارتان را دارید با همین ویژگی ها و یک اسم ثابت فعالیت کنید زیرا این الگوریتم گوگل به یکپارچگی آدرس یا به اصطلاح فنی NAP بسیار حساس است و شما نمی توانید که دو آدرس متفاوت را برای یک کسب و کار خود در یک مکان در نقشه گوگل ثبت کنید.چراکه بسیاری از کسب وکارها هستند که دو فعالیت متفاوت را تحت عنوان یک برند با دو آدرس متفاوت ثبت می کنند درصورتی که گوگل آنها را یکی می داند پس اینگونه وبسایت ها با کاهش رتبه بندی همراه خواهند بود.
  2. محل فیزیکی حال حاضر مهم است نه گذشته ی یک کسب و کار : برای مثال یک کلینیک دندانپزشکی که قبلا در محدوده ی انقلاب در تهران واقع شده و از برچسب هایی همچون دندانپزشکی انقلاب استفاده کرده است،پس از مدتی تغییر مکان داده و در خیابان ولیعصر در تهران مستقر می شود باید بگویم که موش کور گوگل بسیار حساس بوده و توقع دارد که همه چیز مطابق با جایگاه فعلی و آدرس کنونی کسب و کار باشد تا بتواند سئوی محلی را به بهترین شکل پیاده سازی کند و علاوه بر اینکه این ویژگی برای خود کسب و کار نیز مفید خواهد بود به موش کور اجازه می دهد تا نتایج محلی بهتری را نیز به جستجوگران نشان دهد.
  3. تنوع کلمات کلیدی در نمایش نتایج متفاوت : یکی دیگر از ویژگی های این الگوریتم این است که برچسب ها و کلمات کلیدی متفاوت نمایش متفاوتی نیز خواهند داشت.برای مثال درگذشته کلمه ی آموزش و پرورش با وزارت آموزش و پرورش نتایج یکسانی را دربرداشت و ممکن بود که وبسایت های مشابهی را برای این جستجوها به کاربران نشان دهد اما پس از بروزرسانی این الگوریتم ممکن است دیگر شما نتایج مشابهی را دریافت نکنید و در کلمه ی اول یعنی آموزش و پرورش مطالبی و مقالاتی در حوزه ی آموزش و پرورش کودکان ، نوجوانان و… مشاهده کنید پس نتایج دقیق تر شده است.
  4. جستجوی محلی عملکرد دقیق تری نسب به جستجوی ارگانیک خواهد داشت.

توجه به الگوریتم موش کور در سئو سایت

حال که نوع عملکرد و تاثیرات موش کور گوگل در نتایج جستجوی محلی را متوجه شدید ، حتما باید این الگوریتم را در سئو سایت و مخصوصا سئو محلی در نظر داشته باشید و استراتژی خود را با possum  منطبق نمایید. البته این به معنی نادیده گرفتن سایر الگوریتم ها نیست. بلکه با رعایت سایر اصول سئو ، شما باید اولا آدرس و مکان فعالیت ، شماره های تماس و ساعات فعالیت سایت خود را دقیق و منطبق با اطلاعات ثبت شده روی سایت در گوگل مپ درج نمایید.

دوما ،  نوع خدمات و محصولات خود را کامل ارائه دهید و در رابطه با هر کدام توضیحات مفصلی را بیان نمایید. این کار موجب افزایش کلمات کلیدی و دقیق تر شدن اطلاعات گوگل از کسب و کار شما خواهد بود. یکی دیگر از اقدامات لازم توجه به عبارات کلیدی شهرها ، محدوده های جغرافیایی و مناطق شهری است که باید سعی کنید در اطلاعات مربوط به خدمات خود بگنجانید.

download 75

سئوکار حرفه ای:مهنذدس مهدی مژدهی

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!