037 11

سئو کار حرفه ای کیست ؟

به فردی که با رعایت تمام استاندارهای روز دنیا و توجه به الگوریتم های موتورهای جستجو اقدام به افزایش رتبه وب سایت در نتایج جستجو می کند در اصل سئو کار حرفه ای می گویند.
در برخی از موارد ممکن است وب سایت را دو یا سه نفر به صورت تیمی سئو و بهینه سازی کنند که در این صورت که کار بسیار سنجیده ای است.

آیا سئو کار لزوما یک طراح سایت است ؟

به طور کلی می توان بهینه سازی وب سایت را در موارد زیر خلاصه کرد :

۱-    طراحی سایت یا بعد از طراحی سایت
۲-    رعایت اصول سئو داخلی وب سایت
۳-    تولید محتوا
۴-    پشتیبانی فنی سایت و نگهداری از آن
۵-    آنالیز وب سایت

برخی از سئو کار حرفه ای این مراحل  را زیاد در نظر می گیرند و این نیز درست است چرا که ما در اینجا به صورت کلی بحص می کنیم و وارد جزئیات نمی شویم .

برخی از سئو کارهای حرفه ای در اصل طراح وب سایت و برنامه نویسی خوبی نیز می باشند چراکه برخی از بهینه سازی های داخلی وب سایت نیاز به دانش کد نویسی دارد . لذا ما به سئو کاری حرفه ای می گوییم که دانش کافی در این زمینه را نیز داشته باشد . اما این بدان معنا نیست که لزوما سئو کار باید کد نویس یا طراح سایت نیز باشد .
برخی از سئو کارها تمام موارد بالا را برای یک وب سایت انجام می دهند تا بتوانند بهترین رتبه را در نتایج جستجو بدست بیاورند ولی در اکثر موارد صاحبان وب سایت دوست دارند طراحی سایت و برنامه نویسی وب سایت را به افراد دیگر و واگذارند و سئو و بهینه سازی را نیز به سئو کار حرفه ای . نهایتا هدف یکی است و آن هم قرار گرفتن در نتایج بالا می باشد.

اما سئو کار و طراحی سایت

اگر سئو کار تنها مسئولیت بهینه سازی و طراحی قالب را در اختیار داشته باشد در این صورت باید تمام تلاش خود را در طراحی قالب وب سایت به کار بگیرد تا بهترین قالب از نظر حجم کد و شرعت لود و بهینه سازی آدرسهای و… ارائه نماید .

برخی از اصول سئو که باید در طراحی سایت مد نظر گرفته شوند:

۱-    طراحی سایت ریسپانسیو : واکنشگرا یا ریسپانسیو بودن قالب وب سایت یکی از مهمترین فاکتورهای سئو و بهینه سازی می باشد.
۲-    طراحی قالب اختصاصی :  استفاده از قالب ای آاده را به هیچ عنوان تایید نمی شود.
۳-    رعایت تمام صفحهات وب و برگه ها : برخی از برگه ها ویا صفحات وب وجود دارند که بسیار تاثیر در سئو وب سایت دارند. از جمله صفحه بلاگ یا اخبار وب سایت .
۴-    ظاهر گرافیکی وب سایت : استفاده از طرحی سایت فلت را پیشنهاد میشود.
۵-    سیستم مدیریت محتوای آسان و راحت : باید از cms هایی استفاده کنیم که دارای مدیرت آسانی برای وب مستران عزیز باشد. مدیرت سایت  مهمترین چیز بعد از سئو و بهینه سازی می باشد.

اما وقتی مسئول تولید محتوا  برای سایت است

اگر سئو کار تنها مسئو تولید محتوا برای سایت باشد در این صورت مهمترین وظیفه را دارد چراکه یک وب سایت با استفاده از محتویاتش به نتایج بالای جتسجو می رسد. لذا سئو کار حرفه ای فردی است که بهترین تولید کننده محتوا نیز باشد .

رعایت اصول سئو در تولید محتوا کار آسانی نیست و اهمیت بالایی دارد . به ویژه که امروزه تولید و توسعه محتوا محور اصلی سئو محتوا و در نتیجه سئو و بهینه سازی وب سایت است .

سیروتا از راهکار سئو محتوا برای افزایش رتبه وب سایت در گوگل استفاده می کند و بسیار هم موفقیت داشته است .

سئو وردپرس

یه سئو کار حرفه ای سایت وردپرس رو از طریق افزونه خاصی سئو نمی کنه باید عرض کنم افزونه های سئو فقط کمک به سئو می کند یا با تنطیمات پیشرفته شان موجب بهینه شدن سایت می شود .

اگر منتظر هستید من افزونه خاصی رو برای سئو وردپرس معرفی کنم من دو افزونه

All in One SEO Pack

Yoast SEO

معرفی می کنم ، این دو افزونه از محبوب ترین و کامل ترین افزونه های سئو هستند من شخصا افزونه All in One SEO Pack رو بیشتر می پسندم .

تاکید می کنم ، فکر نکنید الان اگر یکی از این افزونه ها رو نصب کنید دیگه سایت شما سئو شده ، سئو یک فرایند خیلی اساسی و حرفه ای است و با یک افزونه اتفاقی نمی افتد .

نکته : فکر نکنید اگر چند افزونه سئو رو با هم رو سایت تون نصب کنید رو سئو شما تاثیر بهتری میگذارید ، اصلا این کار خوبی نیست فقط یک افزونه سئو خوب نصب و استفاده کنید .

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سئو و بهینه سازی وب سایت می توانید با مشاوره سئو و طراحی سایت سیروتا تماس بگیرید

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!