PA چیست؟

PA چیست؟

در ادامه مقالات تخصصی سئو سایت به یکی از مباحث جذاب رسیده ایم. Page Authority معیاری است که توسط سایت WWW.MOZ.COM معرفی شده است که هدفش تحلیل و اعتبار سنجی صفحات سایت است که قدرت و اعتبار صفحات سایت را با عددی بین 0 تا 100 تعیین می کند هر سایتی از مجموعه ای از صفحات تشکیل شده است که می توانند معیاری باشند برای سنجیدن رتبه بندی وب سایت در موتورهای جستجو.

نکته: سایت moz یک پارامتر دیگر را با نام da معرفی کرد. da چیست؟ , راه های افزایش da

هر کدام از صفحات سایت به تنهایی بر امتیاز کلی سایت تاثیر گذار هستند و بیشترین تاثیر را صفحه اصلی سایت می گذارد امتیاز PA صفحه اصلی با بقیه صفحات متفاوت است.

زیرا بیشترین لینک ها و بیشترین بازدید را صفحه اصلی هر سایت دریافت می کند پس نتیجه می گیریم با ارزش ترین صفحه در هر سایتی، صفحه اول آن سایت است.

به زبان ساده تر می توان گفت که Page Authority عملکردی شبیه به پیج رنک گوگل دارد، در واقع از مجموعه ایی از معیارهای MozTrust و MozRank تشکیل شده است که خود این معیارها بر روی امتیاز دهی معیار PA تاثیر گذار هستند.

از نظر گوگل وب سایتی که PA بالاتری دارد معتبرتر است و جایگاه ویژه ای را در نتایج موتورهای جستجو به آن تعلق می دهد.

* توجه کنید که بالا بردن pa با روش های غیر اصولی قطعا روی سئو سایت تاثیر منفی میگذارد.

PA چیست؟

Page Authority چیست ؟

نحوه امتیاز دادن PA چگونه است ؟

این امتیاز دهی عددی بین 0 تا 100 است

کسب امتیاز بین 10 تا 30 برای وب سایت ها بسیار معمولی است البته به معنای ضعیف شمردن آن سایت نیست بلکه نشان می دهد که جای پیشرفت و ترقی را دارد و درآینده می تواند در به دست آورند امتیاز بیشتر PA موفق بشود.

PA بین 30 تا 40 نشان می دهد که این سایت خوب است اما ممکن است در حرفه خود زیاد مسلط نباشد است یا اینکه در کار خود حرفه ایی عمل کرده است ولی در زمینه وب تخصصی کار نکرده است پس در زمان گرفتن سرویس از این وب سایت ها بهتر است فاکتورها و معیارهای دیگر را نیز در نظربگیرید.

اگر PA به سایت شما امتیازی بین 40 تا 50 بدهد نشان دهنده این است که یک وب سایت قوی دارید و در بیزینس خود جایگاه خوب و محکمی دارید پس کسب این امتیاز بسیار عالی است.

PA بین 50 تا 60 امتیاز خیلی عالی می باشد این وب سایت ها بیشترین اعتماد را برای کاربران به همراه می آورند و شما می توانید به راحتی به این سایت های معتبر اطمینان کنید زیرا به دست آوردن این امتیاز PA بسیار سخت و دشوار است.

نکته: PA درصدی از خطا را با خود به همراه دارد یعنی این معیار به صورت صد درصد همیشه درست عمل نمی کند

گاهی سایت هایی هستند که با توجه به سئو خوبی که دارند اما به دلیل تازه تاسیس بودن یا ریدایرکت شدن نمی توانند امتیاز واقعی پیج آتوریتی خود را به دست بیاورند.

در مقابل هم سایت هایی وجود دارند که سئو چندان قوی ندارند و حتی در زمینه سئو ضعیف عمل کرده اند اما توانسته اند امتیاز پیج آتوریتی خوب و بالایی را به دست بیاورند.

پس با توجه به این شرایط می توانیم نتیجه بگیریم که معیار Page Authority معیاری است که به کمک آن می توانیم امتیاز وب سایت ها را به صورت میانگین تعیین کنیم وو هیچ صد درصد و قطعیتی وجود ندارد.

چگونه می توانیم امتیاز PA سایت را افزایش بدهیم ؟

شما می توانید با رعایت کردن و انجام دادن تمام مراحل سئو به شیوه ای کاملا صحیح و مناسب امتیاز پیج آتوریتی سایت را افزایش بدهید.

اما مشخصا بیشترین موردی که روی امتیاز pa تاثیر میگذارد میزان لینک هایی است که به صورت اورگانیک به سایت شما اشاره میکند.

 

انجام مراحل سئو

ایجاد محتوا : یکی از مهم ترین مراحل سئو خلق محتوایی است که از کیفیت قابل توجهی در نزد کاربران برخوردار باشد و نظر مثبت آن ها را دریافت کند

برای نوشتن محتوای غنی باید متن شما کاملا جدید و به روز باشد،متن اختصاصی بنویسید تا پاسخگوی سوالات کاربران باشد به هیچ عنوان متن کپی شده و یا تکراری را در صفحات خود انتشار ندهید.

محتوا باید حتما مرتبط با موضوع کسب و کار شما باشد و تلاش کنید که تعداد کلمات نوشته شما در متن بیشتر از 1000 کلمه باشد تا به چشم موتورهای جستجو گوگل بیائید و صفحه شما امتیاز مثبت دریافت کند و پیج آتوریتی شما افزایش یابد

PA چیست؟

لینک سازی چیست؟

لینک سازی

لینک ها نقش تعیین کننده ایی در سئو سایت دارند و می توانند همان طور که اعتبار سایت را افزایش می دهند امتیاز PA را نیز بالا ببرند

زمانی که لینک داخلی را در صفحه ایجاد می کنید باعث می شود که یک پیوند بین صفحات سایت ایجاد شود و کاربران به صفحات دیگرهدایت بشوند و متن مفید شما را بخوانند

ایجاد لینک های خارجی به سایت های مرجع نیز به شدت بر روی سئو اثربخش هستند معیار PA لینک های خارجی را بررسی می کند یعنی تعداد صفحاتی که از یک دامنه به شما لینک داده اند را در نظر می گیرد و همچنین تعداد دامنه هایی که به شما بک لینک داده اند.

یکی دیگر از معیارهای PA برای بررسی لینک های خارجی، توجه به آتوریتی صفحات و دامنه های لینک دهنده است و حتی flow و noflow بودن بک لینک ها را در زمان امتیاز دهی می سنجند.

شبکه های اجتماعی: شبکه های اجتماعی بر روی امتیاز پیج آتوریتی تاثیر می گذارند یعنی می توانند بازدید ازسایت را افزایش بدهند سایت هایی که معتبر هستند و فعالیت زیادی دارند قطعا PA بالاتری دارند حجم بالای انتشار مطالب توسط کاربران در شبکه های اجتماعی نظر مثبت موتورهای جستجو را جلب می کند و نتیجه می گیرد که این صفحات محتوای مهمی دارند و معتبر هستند پس پیج آتوریتی آن را افزایش می دهد.

افزایش سرعت سایت

یکی از را هایی که می توانید سرعت وب سایت خود را بررسی کنید می توانید وارد سایت gtmetrix بشوید و تمام مشکلات سایت خود را تشخیص بدهید

در واقع سرعت بارگذاری صفحات تعیین کننده حضور مشتری در سایت یا عدم حضور آن می باشد

باید سرعت لود صفحات سایت کم تر از 3 ثانیه باشد زیرا در غیر اینصورت مشتری صفحه را می بندد و خارج می شود پس افزایش سرعت لود صفحات برابر با افزایش امتیاز پیج آتوریتی می باشد تلاش کنید با کم کردن حجم تصاویر و فایل های جاوا اسکریپت سرعت سایت خودتان را بهینه کنید.

موبایل فرندلی بودن : امروزه بیشتر جستجو ها به وسیله گوشی های موبایل انجام می شود موبایل فرندلی بودن باعث دیده شدن بیشتر شما می شود و برایتان اعتبار کسب می کند.

PA چیست؟

امتیاز PA صفحات

نتیجه گیری

اگر می خواهید یک وب سایت بهینه شده داشته باشید باید فاکتورهای زیادی را در نظر بگیرید و رعایت کنید تا به نتیجه مطلوب برسید یکی از این موارد انجام یک سئو کاربردی است و در مقابل داشتن سئو موثر، امتیاز PA صفحات شما افزایش می باید

PAچیست ؟ در مقاله به خوبی برایتان توضیح دادیم که پیج آتوریتی معیاری است که میزان قدرت و اعتبار صفحات سایت را با توجه به فاکتورهایی تعیین می کند. که هرچقدرشما امتیاز بالاتری مثلا امتیاز بالای 40 را دریافت کنید موفق تر هستید زیرا کسب این امتیاز برای گوگل مشخص می کند که شما یک وب سایت قوی و کاملا مسلط بر کسب و کار خود دارید و در نتایج موتورهای جستجو در رتبه های اول قرار می گیرید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!