راهکارهای سئو

راهکارهای سئو


متخصص سئو ماهر

سئو چیست ؟

seo مخفف کلمه ” search engine optimization ” به معنی بهینه سازی موتورهای جستجو است. به زبان ساده، سئو فرآیند بهبود سایت به منظور افزایش بازدید از سوی کاربران است.

متخصص سئو ماهر کیست و چه کاری انجام می‌دهد؟

متخصص بهینه سازی موتور جستجو (متخصص سئو) کسی است که کار تجزیه و تحلیل، بررسی و اعمال تغییرات در وب سایت‌ها را به منظور بهینه سازی آن‌ها برای موتورهای جستجو انجام می‌دهد. به عبارت دیگر متخصص وظیفه دارد با بهبود رتبه صفحه در موتورهای جستجو میزان بازدید به سایت را به حداکثر برساند.

مهارت‌هایی که هر متخصص سئو باید داشته باشد.

متخصصان سئو، بسته به شرکت و صنعتی که در آن فعالیت می‌کنند، مسئولیت‌های متفاوتی را بر عهده دارند. متخصصان سئو، چه به عنوان فریلنسر، چه در یک شرکت بازاریابی کار می‌کنند، باید تعدادی مهارت مهم را داشته باشند:

  • تجزیه و تحلیل وب سایت: برای موفقیت در هر کمپین بازاریابی SEO، بسیار مهم است که وب سایت شرکت هدف با آخرین استانداردهای بهینه سازی موتور جستجو مطابقت داشته باشد. کلمات کلیدی، بک لینک، قالب بندی و محتوا تنها برخی از موارد مهمی است که یک متخصص سئو هنگام تجزیه و تحلیل، طراحی مجدد و بازسازی یک وبسایت در نظر می گیرد.
  • بهینه سازی کلمات کلیدی: تحقیق در مورد کلمات کلیدی و معرفی طبیعی آن‌ها در یک وب‌سایت برای یک صفحه بهینه سازی شده SEO ضروری است.
  • تولید محتوا: کلمات کلیدی مهم هستند، اما محتوای متنی، اطلاعاتی و گرافیکی صفحه را نیز، توسط متخصص سئو تولید می‌شود.
  • مهارت‌های فنی: یک متخصص SEO ماهر باید حداقل آشنایی با HTML ،CSS، تعدادی از زبان‌های برنامه‌نویسی و انواع سیستم‌عامل و پلت فرم‌های سخت‌افزار داشته باشد.
متخصص سئو ماهر
متخصص سئو ماهر

چگونه می توانید یک متخصص سئو ماهر شوید؟

10 مرحله‌ای که باید دنبال کنید تا متخصص سئو شوید.

1- نحوه کار موتورهای جستجو را بفهمید.

اولین قدم شما باید با نحوه کار موتورهای جستجو آشنا شوید.
به طور خلاصه، موتورهای جستجو سه فرآیند اصلی دارند:

  • خزیدن – نحوه کشف محتوا در وب.
  • نمایه سازی – نحوه افزودن و سازماندهی محتوا در فهرست خود.
  • رتبه بندی – چگونگی تصمیم گیری که کدام وب سایت‌ها را در نتایج نشان دهند.

به عنوان یک متخصص SEO، باید بدانید که چگونه یک وب سایت را برای هر مرحله بهینه کنید تا موتورهای جستجو بدون مشکل بتوانند محتوای وب سایت را بخوانند، فهرست بندی و درک کنند.

2- به سراغ مفاهیم اصلی بازاریابی موتورهای جستجوی بروید.

شما باید یک دید کلی در مورد همه رشته‌های مختلفی که بازاریابی موتور جستجو (SEM) را تشکیل می‌دهند داشته باشید. باید درک کنید که بازاریابی دیجیتال چیست و سئو در کمپین‌های بازاریابی دیجیتال چه نقشی دارد.

3- معنای واقعی SEO را درک کنید.

سئو فقط مربوط به کلمات کلیدی و لینک‌ها نیست، بلکه ماموریت واقعی سئو این است که تجربه بسیار خوبی را در اختیار کاربران قرار دهد و دقیقاً همان چیزی را که می‌خواهند به آن‌ها ارائه دهد.

4- آموزش SEO مناسب را انتخاب کنید.

وقتی شروع به یادگیری سئو کنید با اطلاعات زیادی در مورد seo در اینترنت روبه‌رو خواهید شد و متوجه خواهید شد منابع زیادی برای یادگیری وجود دارد؛ پس مطمئن شوید منبع معتبری را برای آموزش انتخاب خواهید کرد.

متخصص سئو ماهر
متخصص سئو ماهر

5- در مورد تغییرات سئو اطلاعات داشته باشید.

سئو یک رشته ثابت نیست. قوانین و الگوریتم‌های جستجوگرها مدام در حال تغیر است. گوگل به تنهایی بیش از 250 تغییر در الگوریتم‌های رتبه بندی خود در سال ایجاد می‌کند. یک متخصص خوب سئو باید درمورد این تغییرات بداند و کمپین‌های سئو خود را متناسب با آن تنظیم کند.

6- ابزارهای SEO مناسب را انتخاب کنید.

اطلاعات زیادی برای پردازش و تصمیم گیری وجود دارد و شما نمی‌توانید به تنهایی و به صورت دستی آن‌ها را انجام دهید. به جای این کار بهتر است از ابزارهای کمکی استفاده کنید. ابزارهایی مانند:

  • Google Webmaster Tools
  • Google Analytics
  • Google Keyword Planner

7- SEO را تمرین کنید.

سئو یک بحث تئوری نیست. شما باید هرآنچه آموختید را به طور عملی پیاده‌سازی کنید و با نتایج آن روبه‌رو شوید. باید بدانید هر وب‌سایت منحصر به فرد است و آنچه برای یک وب‌سایت کار می‌کند ممکن است بهترین راه‌حل برای دیگران نباشد. به همین دلیل است که لازم است SEO را تمرین کنید.

8- تخصص خود را در سئو نشان دهید.

یکی از بهترین روش‌های یادگیری، زمانی است که سعی می‌کنید موضوعی را به دیگری توضیح دهید. در این راستا پیشنهاد می‌کنیم یک سایت یا بلاگ راه‌اندازی کنید و از تجربیات سئو خود بگویید.

9- صبور باشید.

سئو راه صد ساله را یک شبه رفتن نیست، برای گرفتن نتیجه باید صبور باشید.

10- متخصصان برجسته سئو را دنبال کنید.

در مسیر تبدیل شدن به یک متخصص سئو، با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد و ممکن است ناامید شوید. این اتفاق ممکن است برای هرکسی افتاده باشد، پیشنهاد می‌کنیم نظرات و تجربیات دیگران را بخوانید و با راهکار آن‌ها در این شرایط آشنا شوید. مسلما هیچ کسی بدون سختی و تلاش به این جایگاه نرسیده است.

متخصص سئو ماهر
متخصص سئو ماهر

سخن پایانی

برای سئو سایت خود و کسب رتبه برتر در موتورهای جستجو باید از مشاوره و راهنمایی یک متخصص سئو ماهر کمک بگیرید. برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با در ارتباط باشید. سئوکار سیروتا با ارائه راهکارهای اصولی و درست وضعیت سایت شما را دگرگون خواهد کرد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!