download 2020 01 14T042904.960

زبان برنامه نویسی :

هر دستورالعملی که کامپیوتر را به انجام کاری وادار میکند زبان برنامه نویسی میگویند.

شاید به توان مادر و زیر پایه زبان های برنامه نویسی را C و یا C++ و یا حتی جاوا دانست. این زبان ها به هرکسی که قصد ورود به این هنر و فن را دارد معرفی میگردد.

جزئیات در زبان‌ها مختلف متفاوت به نظر می‌رسند ولی تعدادی از ساختارهای اساسی در همه یکسان هستند:

  1. ورودی: داده‌ها را از صفحه کلید، یک فایل یا وسایل دیگر فراهم می‌کند.
  2. خروجی: اطلاعات را روی صفحه تصویر نشان می‌دهد، به یک فایل می‌فرستد یا به دستگاه‌های دیگری انتقال می‌دهد.
  3. محاسبات: اعمال محاسباتی اساسی مثل جمع و ضرب را انجام می‌دهد.
  4. حالت‌های شرطی: شرط‌های مشخصی را کنترل می‌کند و بر اساس آن رشته مناسبی از عبارات را اجرا می‌کند.
  5. حلقه: بعضی اعمال را به شکل تکراری انجام می‌دهد، معمولاً با استفاده از تعدادی از متغیرها این کار انجام می‌شود.

HTML یک زبان نوشتن برنامه نیست و به برای نشانه گذاری استفاده می شود. به طور کلی، یک زبان برنامه نویسی به شما اجازه می دهد تا نوعی فرایند کاری را توصیف کنید. در حالی که HTML یک راه برای اضافه کردن متن و ساختار به متن است.

طبق اطلاعاتی که جمع آوری کردم متوجه شدم برنامه نویسان به دو دسته تقسیم میشوند: برنامه نویسانی هستند که کارشان نوشتن کد های سخت برنامه نویسی هست و گروهی دیگر برنامه نویسانی که کارشان بیشتر مربوط به گرافیک و ظاهر برنامه ها میشود.

  • نوع front-end :

برنامه نویسی front-end شامل کدنویسی و ایجاد عناصری است. که کاربران می توانند آن ها را ببیند و با آنان ارتباط برقرار کنند. به صورتی که با تمام وجود یک وبسایت با نرم افزار را احساس میکنند و آن را در نظر می گیرند.

سه زبان اصلی توسعه دهندگان فرانت که باید بدانند:

  1. HTML
  2. جاوا اسکریپت
  3. CSS
  • نوع back-end:

تهیه کردن برنامه به روش back-end شامل کدنویسی و ایجاد عناصری است که باعث می شود یک نرم افزار یا وبسایت وظیفه خود را انجام دهد و به خوبی کار کند. این کد ها به طور معمول برای کاربران قابل مشاهده نیست.

توسعه دهندگان وب back-end با پایگاههای داده ای که اطلاعات را ذخیره می کنند. مانند جزئیات مشتری و سرورهایی که پایگاه داده ها (تقریبا) زندگی می کنند، کار می کنند.

برنامه نویسان فرانت و بک اند، هر دو نیاز به خلاقیت دارند. اما توسعه دهندگان فرانت نیاز به یک خلاقیت بصری و ایده پردازی دارند تا بتوانند به بهترین نحو برای کاربران سایت قضاوت کنند.

نمونه های اصلی توسعه اولیه عبارتند از: فونت بسیار زیبا بر روی صفحه وب مورد علاقه خود، نوار لغزنده در صفحه اصلی سایت خبری، حتی منوی کشویی که در آن شما می توانید گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید. همه چیز از طرح رنگی به طرح به موقعیت به تایپوگرافی مسئولیت برنامه نویس فرانت است.

شما همچنین ممکن است در مورد عناصر دیگر مانند Bootstrap ،AngularJS و EmberJS بشنوید، این زبان ها فقط بر روی ظاهر محتوا در دستگاه های مختلف مانند گوشی های هوشمند بررسی میکند. برنامه نویس فرانت با توجه به تجربه کاربری و رابط کاربری ظاهر وب سایت و نرم افزار را خلق میکند. تا کاربران هر چه بهتر با آن سایت و نرم افزار ارتباط برقرار کنند.

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!