درآمد گوگل از کجاست؟

درآمد گوگل از کجاست؟

همه ما روزانه بارها و بارها از محصولات گوگل استفاده می کنیم اما آیا می دانید استفاده از خدمات برای گوگل چه مزیتی دارد؟ از سوالات رایجی است که توسط بسیاری از افراد پرسیده می شود این است که درآمد گوگل از کجاست؟ گوگل از خدماتی که به کاربران برای افزایش بازدید سایت به آن ها می دهد، کسب درآمد از اینترنت می کند.

به طور معمول افراد از محصولات گوگل به صورت روزمره استفاده می کنند و در واقع گوگل جز جدانشدنی در زندگی روزمره محسوب می شود. در این مقاله قصد داریم تا شما را با منبع درآمد گوگل و نحوه درآمدزایی آن آشنا کنیم.

منبع درآمد گوگل از کجاست؟

تا به امروز گوگل بزرگ ‌ترین شرکت اینترنتی دنیا بوده که سالیانه میلیارد‌ها دلار برای تأمین و بهبود زیرساخت‌ها و افزایش قدرت موتور جستجو خود هزینه می ‌کند. از طرفی گوگل، یکی از پُرسود ترین شرکت‌های جهان محسوب می‌شود.

در واقع گوگل با ارائه‌ ی خدمات متنوع تبلیغاتی با شیوه‌ های گوناگون، علاوه بر ایجاد سرمایه ی کلان برای خود، به صاحبان تبلیغات و کاربران نیز سود بسیار می ‌رساند. اما راه های درآمد زایی گوگل چگونه است و با چه ابزارهایی انجام می شود؟ یا درآمد گوگل از کجاست؟ در ادامه به این سوال پاسخ می دهیم. اما اگر نمی دانید گوگل چیست حتما مقاله آن را بخوانید.

درآمد گوگل از کجاست؟

درآمد گوگل

شبکه تبلیغاتی گوگل

شبکه تبلیغاتی گوگل (GDN) شبکه ای از وب سایت ها و برنامه های کاربردی است که گوگل در آنها تبلیغات نمایش می دهد. تبلیغ کنندگان می توانند تبلیغات خود را در شبکه تبلیغاتی گوگل نمایش دهند تا به مخاطبان بیشتری دسترسی پیدا کنند.

سایر محصولات و خدمات

گوگل از طریق سایر محصولات و خدمات خود نیز درآمد کسب می کند. برخی از این محصولات و خدمات عبارتند از:

 • گوگل ادز
 • گوگل ادسنس
 • گوگل مپ
 • گوگل کروم
 • گوگل ابری

در سال 2023، درآمد گوگل از تبلیغات 282.8 میلیارد دلار بود. این رقم بیش از 80 درصد از کل درآمد گوگل را تشکیل می دهد.

گوگل چگونه از تبلیغات درآمدزایی می کند؟

در پاسخ به سوال درآمد گوگل از کجاست؟ باید گفت درآمدزایی گوگل از طریق 3 روش انجام می شود شامل: ادوردز، ادسنس و ادموب بوده که هر کدام ویژگی و مزیت های مختلفی داشته و به کاربران فوایدی گوناگونی می رساند و در حقیقت بازی برد برد هستند. از منابع تبلیغاتی و درآمد زایی عبارتند از:

گوگل ادوردز (Adwords) از منابع درآمد گوگل

گوگل ادوردز یکی از روش های تبلیغات گوگل بوده که به کاربرانی که از این سیستم استفاده می کنند این امکان را می دهد که محصولات و خدمات خود را در دید مخاطبین هدف قرار بدهند. اما لازم به ذکر است که رضایت کاربران اولویت اول برای گوگل می باشد.

بنابراین نتایجی که توسط ادوردز در معرض دید کاربران قرار گرفته اند از بقیه سایت هایی که به صورت طبیعی و با کمک سئو در اختیار شما قرار گرفته اند جدا می شود تا نتایج جستجوی طبیعی شما را تحت تاثیر قرار ندهند.

برای اینکه بتوانید سایت هایی که تحت ادوردز قرار گرفته اند شناسایی کنید؛ کافیست در کنار هر سایت در ابتدای نتایج جستجو توجه کنید تا برچسب AD را در کنار آدرس وبسایت مشاهده کنید.

قابل ذکر است که گوگل ادوردز به عنوان یکی از رایج ترین و بهترین روش های تبلیغاتی بوده که می تواند به افزایش فروش و افزایش بازدید وبسایت شما منجر شود. برای اینکار لازم است با متخصص سئو مشورت کرده و کلماتی که برای وبسایت مورد نظر افزایش فروش به همراه خواهد داشت، در این سیستم قرار گیرد.

نحوه کار گوگل ادوردز چگونه است؟

سرویس ادوردز علاوه بر مزیت هایی که برای گوگل دارد، می تواند به شرکت‌های بزرگ و کوچک کمک بسیاری کند اغلب به عنوان مکمل سئو سایت شناخته می شود. در واقع در طول ده سال گذشته، سرویس ادوردز مزایای زیادی برای کاربران و همین امر علتی شده که گوگل در زمینه ی تبلیغات پیشرفت بسیاری داشته باشد.

ادوردز عامل اصلی موفقیت مالی Google در چند سال اخیر بوده که بیش از ۷۰ درصد از درآمد حاصل از تبلیغات شرکت‌ها را تأمین کند. از مهم‌ترین و اصلی‌ترین علت موفقیت این سرویس، سازگاری آن با تمامی فضای اینترنت بوده که همه کاربران با دسترسی به اینترنت در هر جای جهان، می تواند به سهولت از ادوردز گوگل استفاده کند.

درآمد گوگل از کجاست؟

گوگل ادوردز

البته این نکته قابل ذکر است که تبلیغات اینترنتی قبل از سرویس ادوردز وجود داشته اما این تبلیغات در فضای غیر اینترنتی انجام شده و با ایحاد سرویس ادوردز و ارتباط مستقیم کاربران با آن، یک روش مناسب جهت درآمدزایی برای گوگل و شرکت های تبلیغ کننده ایجاد شده است. این سرویس دارای ویژگی های متنوعی بوده که توانسته مورد توجه بسیاری از کسب و کارها قرار گیرد. این ویژگی ها عبارت انداز:

 • قدرت انتخاب مشتری برای وبسایت مورد نظر
  یکی از بهترین مزیت های سرویس ادوردز این است که به کاربران اجازه می‌دهد بر اساس نوع نیاز، نوع کالا یا خدماتی که قصد تبلیغ آن را دارند، تبلیغات خود را انجام دهند. همچنین برای ارائه تبلیغات با سرویس ادوردز نیازی به تخصصی یا تکنیکی نبوده وتمامی مراحل تبلیغات در این سیستم، قابل فهم و آسان می باشد. این مزیت موجب شده تا به مشتری و گوگل سود بسیاری برسد.
 • هزینه مقرون به صرفه
  قیمت تبلیغات باید به گونه ای باشد تا مشتریان برای ارائه تبلیغات به سرویس ادوردز قانع شوند. تعیین قیمت سرویس ادوردز بستگی به نوع کلمه و تعداد روز های ارائه تبلیغ دارد. به این صورت که هر چه کلمه کلیدی مورد نظر تعداد متقاضیان بیشتری داشته باشد، قیمت تبلیغات به مراتب بالاتر می رود.
 • مکان مناسب قرار گیری تبلیغات
  گوگل با استفاده از استراتژی بسیار دقیق و خاص خود توانسته جایگذاری مناسبی برای تبلیغات در نظر بگیرد. در جستجو گوگل بهترین فضا برای وبسایت ها، ابتدای صفحه جستجو می باشد؛ زیرا وبسایت در معرض دید کاربران قرارگرفته و افزایش بازدید و افزایش فروش را به همراه خواهد داشت. بنابراین گوگل برای سرویس ادوردز این جایگاه را قرار داده است.

سئو وب سایت فروشگاهی

ادسنس (Adsense) از منابع درآمد گوگل

برای پاسخ به سوال منبع درآمد گوگل از کجاست؟ باید گفت که یکی دیگر از روش های درآمدزایی گوگل ادسنس است. گوگل ادسنس یک روش تبلیغاتی بسیار ساده بوده که با این روش، صاحبان وب سایت عکس، متن و ویدیو تبلیغاتی مورد نظر خود را در معرض دید کاربران می گذارند.

نحوه کار سرویس ادسنس به این صورت است که صاحبان کسب و کار برای هر کلیکی که روی تبلیغ آنها می شود مبلغی را دریافت می کنند, که این امر از ویژگی های مهم و قابل توجه ادسنس محسوب می شود.

درآمد گوگل از کجاست؟

ادسنس از منابع درآمد گوگل

نحوه کار گوگل ادسنس چگونه است؟

در واقع شما می‌توانید کد گوگل ادسنس را وارد وبسایت مورد نظر خود کرده و نوع قالب، رنگ‌آمیزی، شیوه‌ی نمایش، فونت، قالب تبلیغات و حتی محل نمایش تبلیغات را در سایت تغییر دهید.

سپس گوگل برای نمایش تبلیغات مشتریان بر روی وبسایت شما با توجه به تعداد بازدیدکنندگان و محتوای وبسایت شما، مزایده گذاشته هزینه‌ی به‌دست آمده از طریق مزایده و بر اساس تعداد کلیک‌های زده شده بر روی تبلیغات توسط بازدیدکنندگان وبسایت‌، به شما پرداخت می شود.

سخن پایانی

در این مطلب تلاش کردیم تا بتوانیم به صورت کامل به سوال درآمد گوگل از کجاست؟ بپردازیم. گوگل به دلیل گسترده بدون خدماتی که به کاربران ارائه می دهد توانسته جایگاه ویژه ایی به خود اختصاص داده و افراد برای کسب در آمد بیشتر از سرویس ها و قوانینی که گوگل ارائه می دهد، استفاده کنند. این امر نشان دهنده ی وابستگی بسیاری از کسب و کار ها به گوگل می باشد.

در آمد گوگل از راه های مختلف تامین شده که همانطور در این مقاله به آن پرداخته شد، روش هایی وجود دارد که علاوه بر درآمد زایی گوگل از آن ها، به کاربران نیز سود می رساند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!