بهترین مسیر برای آموزش سئو به صورت حرفه‌ای

بهترین مسیر برای آموزش سئو به صورت حرفه‌ای

متخصصین سئو با شناخت و رعایت استانداردهای گوگل در تلاش هستند تا جایگاه بهتری را در نتایج جستجو برای کسب و کارها به وجود آورند تا آمار بازدید و فروش آن ها افزایش پیدا کند. میزان اهمیتی که سئو در این زمینه دارد باعث شده است تا ارزش آن روز به روز افزایش پیدا کند به همین خاطر متخصصین سئو با دانش و تجربه کافی که دارند می توانند از این طریق درآمد مناسبی را بدست آورند.

اما مسئله ای که بدون شک ذهن بسیاری از صاحبین وب سایت ها را به خود مشغول کرده است بهترین مسیر برای آموزش سئو به صورت حرفه ای می باشد که ما در ادامه به آن پرداخته ایم.

چرا بهتر است سئوی سایت را خودمان انجام دهیم؟

حتما شما هم دوست دارید که برای بهینه سازی وب سایت خود، خودتان اقدامات لازم را انجام دهید و به نوعی سئو سایت را خودتان بر عهده بگیرید و حتما این موضوع را هم می دانید که برای موفقیت در سئو باید زمان زیادی را صرف کنید. در آن مدت زمان شما باید بر روی محتوا، بهینه سازی ساختار سایت و افزایش اعتبار دامنه وب سایت خود کار کنید.

سئو دانشی تخصصی می باشد و برای ارائه آن احتیاج به هزینه های بالا می باشد. در چنین شرایطی صاحبین کسب و کارها اگر تسلط کافی در زمینه سئو داشته باشند می توانند نظارت بهتری بر روی سایت خود داشته باشند و در هزینه های موجود نیز صرفه جویی کنند.

شما برای آموزش سئو باید در ابتدای کار منابع ارزشمند و استاندارهای اولیه را بخوبی شناخته و بعد از آن در فکر تکنیک های کاربردی باشید که بتوانید آن ها را بر روی سایت خود اجرا کنید

بهترین مسیر برای آموزش سئو به صورت حرفه‌ای

سئو

آموزش و یادگیری سئو برای مدیران وب سایت ها یک مسئله بسیار مهم می باشد که می تواند در روند پیشرفت کسب و کار آن ها تاثیر بسیاری بگذارد. بنابراین برای اینکه بتوانید یک وب سایت موفق داشته باشید باید همه تلاش خود را بکنید تا سایت مخاطب پسندی را طراحی و راه اندازی نمایید.

شاید این جمله را درباره سئو شنیده باشید که سومین شغل پردرآمد دنیا می باشد. سئو تنها به معنای بهینه سازی سایت برای گوگل نمی باشد بلکه تمام موتورهای جستجو را در بر دارد. اما در کشور ما استفاده از گوگل بیشتر از سایر موتورهای جستجو می باشد بنابراین باید تمرکز شما بیشتر روی نکات سئو سایت مربوط به گوگل باشد.

تیم سئوکار سیروتا در صدد است تا دوره جامع آموزش سئو از مقدماتی تا آموزش سئو حرفه ای را به صورت وبینار سئو را به شکل حضوری برای علاقه مندان به علم سئو برگزار نماید. ما در مطلب امروز می خواهیم در راستای برگزاری این دوره آموزشی اطلاعات مختصری را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

بهترین مسیر برای آموزش سئو به صورت حرفه‌ای

سئو

آموزش سئو حرفه ای

در مقاله های مربوط به آموزش سئو حرفه ای قصد داریم قدم به قدم شما را با مفاهیم و تکنیک های سئو بیشتر آشنا کرده و آن ها را مورد بررسی قرار دهیم. محتوای این مقالات آموزشی سرفصل های زیر را در بر دارد که درباره هریک از آن ها بررسی خواهیم کرد.

 • سئو چیست؟
 • چرا سئو مهم است؟
 • شناسایی کلمات کلیدی
 • نقشه سایت
 • انتخاب نام دامنه
 • تگ های h1 تا h6
 • تگ alt
 • سئوی محلی
بهترین مسیر برای آموزش سئو به صورت حرفه‌ای

آموزش سئو حرفه ای

سئو چیست؟

بارها در مقاله های مختلف عنوان کرده ایم که سئو چیست؟ و تا حدودی با معنا و مفهوم سئو شما را آشنا کرده ایم. در حقیقت سئو علمی است که به کمک آن می توانید وب سایت خود را در ننایج موتورهای جستجو برای کاربران به نمایش بگذارید و میزان ترافیک سایت خود را نیز افزایش دهید.

علم سئو تکنیک هایی را در بر دارد که بسیار جذاب می باشند و نیاز به تمرین های فراوان دارند تا نتیجه حاصل از آن بهینه سازی سایت به صورت سئو داخلی و سئو خارجی باشد.

به خاطر داشته باشید که سایت شما با قرار گرفتن در رتبه های نخست گوگل می تواند افزایش 50 برابری فروش را برای شما در بر داشته باشد. شاید برایتان باور نکردنی باشد اما افرادی که این روند پیشرفت را تجربه کرده اند به این باور رسیده اند که قدرت سئو سایت می تواند از آنچه شنیده می شود هم بیشتر باشد.

چرا سئو مهم است؟

گفتیم که سئو یعنی بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو که باعث می شود یک وب سایت و مطالب آن توسط موتورهای جستجو دیده شده و ایندکس شوند.

توجه به سئو از آن لحاظ دارای اهمیت می باشد که کاربران در دنیای امروز برای نیازهای خود مستقیما به سراغ موتورهای جستجو و سرچ کردن در آن ها می روند و با اولویت بندی که گوگل با نمایش وب سایت ها برای آن ها به وجود می آورد بر روی سایت مورد نظر کلیک می کنند تا به آنچه می خواهند برسند.

طبق آمار بدست آمده نشان داده شده است که 30 درصد کاربران روی نتیجه اول، 15 درصد روی نتیجه دوم و چیزی نزدیک به 70 درصد روی نتایج صفحه اول گوگل کلیک می کنند. بنابراین اگر وب سایت شما در هر رتبه ای در صفحه اول برای کاربران نمایش داده شود می توان گفت که یک قدم بزرگی را در دنیای رقابت الکترونیکی برداشته اید.

بهترین مسیر برای آموزش سئو به صورت حرفه‌ای

آموزش سئو

شناسایی کلمات کلیدی

همانطور که می دانید موتورهای جستجو بعد از خزیدن در صفحات وب سایت محتوای تولید شده آن ها را با کلمات کلیدی ارتباط می دهند و به کمک الگوریتم هایی که در اختیار دارند میزان ارتباط صفحات با کلمات کلیدی را استخراج می کنند.

در حقیقت کلمات کلیدی همان عبارت هایی هستند که کاربران آن ها را سرچ می کنند. پس اولین قدم برای آموزش سئو حرفه ای شناسایی کلمات کلیدی می باشد.

شما باید از بین کلمات کلیدی که با کسب و کار شما مرتبط می باشد آن کلماتی را که به واسطه آن ها می خواهید رتبه و جایگاه بالایی را در نتایج موتورهای جستجو بدست آورید بهینه سازی کرده و تمام تکنیک ها و اصولی را که می تواند در این کار به شما کمک کند را روی سایت خود پیاده سازی کنید.

به خاطر داشته باشید که برای موتورهای جستجو تشخیص دادن برخی از کلمات به خاطر ماهیت زبانی که دارند کار سختی می باشد. بنابراین هنگامی که از شناسایی کلمات کلیدی برای سئو صحبت می شود، شما باید به شکل های مختلف یک کلمه، مترادف ها و هم خانواده های آن نیز فکر کنید.

نقشه سایت

نقشه سایت در حقیقت یک فایل متنی می باشد که در آن تمام آدرس های وب سایت شما وجود دارد شما با استفاده از آن می توانید آخرین بروزرسانی، میزان اهمیت و نحوه ارتباط آن با صفحات دیگر را نیز در اختیار داشته باشید.

با طراحی نقشه سایت  به موتورهای جستجو راهنمایی خواهید داد تا صفحات وب سایت شما را بهتر و راحت تر شناسایی کنند در ضمن از وجود صفحات جدید و تغییرات صفحات قدیمی نیز مطلع خواهید شد.

انتخاب نام دامنه

قدم بعدی که در آموزش سئو حرفه ای باید به درستی بردارید انتخاب نام دامنه می باشد اینکه شما نام دامنه وب سایت را انگلیسی انتخاب کنید یا فارسی از موارد مهمی است که باعث می شود کاربران در زمان ثبت دامنه احتیاج پیدا کنند تا با افراد متخصص همفکری داشته باشند.

سعی کنید برای انتخاب نام دامنه، چیزی را انتخاب کنید که با وب سایت شما مناسب بوده و دسترسی به آن نیز آسان باشد. برای انتخاب نام دامنه مناسب موارد زیر را در نظر داشته باشید.

 • دامنه کوتاه
 • تک کلمه ای
 • دامنه با معنا
 • مرتبط با کسب وکار
 • املاء آسان
 • تلفظ زیبا

تگ های h1 تا h6

تگ های H1 تا  H6 در حقیقت تگ هایی هستند که ارزش کلمات وب سایت شما را نشان می دهند که به آن ها تگ هدینگ گفته می شود. از این تگ ها برای مطالبی را که می خواهید ارزش آن ها را به موتورهای جستجو بفهمانید استفاده می کنید.

بالاترین هد همان تگ H1 می باشد که به نوعی بالاترین ارزش را در یک مطلب دارا می باشد و از آن تنها یک بار در هر مطلب استفاده می شود و بعد از آن به ترتیب از دیگر تگ ها استفاده می شود و طبیعتا ارزش آن ها کمتر از تگ H1 می باشد.

بهترین مسیر برای آموزش سئو به صورت حرفه‌ای

سئو محلی

تگ alt

از تگ ALT برای تصاویری که در محتواها و صفحات وب سایت خود به کار می برید استفاده می شود. در حقیقت تگ alt نقش توصیف کننده موضوعی را بر عهده دارد که به کمک تصاویر بیان شده اند.

این تگ ها می توانند به عنوان متن های جایگزین برای تصاویر در زمان خطای وب سایت مورد استفاده قرار گیرند. مثلا زمانیکه کاربران یکی از محتواهای سایت شما را می خواهند مورد مطالعه قرار دهند ولی بنا به هر دلیل محتوای متنی برای آن ها نمایش داده نمی شوند این تگ alt تصاویر است که می تواند اطلاعاتی را برای کاربران عنوان نماید. خواندن این تگ‌ها توسط مرورگر، انتقال مفهوم و محتوای تصاویر را برای کاربران امکان‌پذیر می‌کند

سئوی محلی

سئو محلی مفهومی جدید در بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو می باشد. با کمک سئو محلی گوگل موقعیت جغرافیایی افراد و سابقه جستجو آن ها را در نظر گرفته و نتایج خود را براساس آن ها مجدد بازچینی می کند. در حقیقت به کلیه فعالیت های شما برای مشخص کردن موقعیت جغرافیایی تحت پوششتان و فهماندن روبات های گوگل را سئو محلی می گویند.

بهترین مسیر برای آموزش سئو به صورت حرفه‌ای

 • درک مفهوم سئو به کمک تجربیات متخصصین
 • آموزش سئو به صورت رایگان توسط منابع و کتاب های معتبر
 • دوره های آموزش سئو

درک مفهوم سئو به کمک تجربیات متخصصین

اولین کار برای آموزش سئو این است که این دانش ارزشمند را به خوبی بشناسید و با آن آشنا شوید. سئو با تعریف های متعدد بسیاری در اختیار شما دوستان قرار داده شده است و ما برای اینکه شما بهتر این موضوع را درک کنید به شما پیشنهاد می کنیم که از نظرات افراد متخصص در این زمینه استفاده کنید زیرا در این صورت شما می توانید علاوه بر درک مفهوم اصلی سئو با دغدغه ها و تجربه های کاربردی آن نیز بهتر آشنا شوید.

 آموزش سئو به صورت رایگان توسط منابع و کتاب‌های معتبر

دومین قدم در بهترین مسیر برای آموزش سئو به صورت حرفه ای استفاده از کتاب ها و منابع معتبری می باشد که در این زمینه منتشر شده اند. سئو علمی می باشد که مدام در حال تغییر است و به همین خاطر شما باید قدم های خود را به درستی بردارید. در سایت سئوکار سیروتا بخشی به عنوان آموزش سئو برای شما در نظر گرفته شده است که در ابتدا به میزان اهمیت یادگیری و کاربرد سئو پرداخته است.

 دوره‌های آموزش سئو

بعد از اینکه مراحل اول و دوم را برای یادگیری سئو با موفقیت پشت سر گذاشتید بدون شک سوالات بسیاری برای شما به وجود خواهد آمد که شما به راحتی پاسخ آن ها را می دانید و این موضوع واقف هستید که برای موفقیت کسب و کار خود در سئو چه کارهایی را باید انجام دهید

شکرت در وبینار سئو و دوره های آموزشی به شما کمک خواهد کرد تا مسیر آزمون و خطا را در کوتاهترین زمان ممکن پشت سر بگذارید و در طول یک سال تجربه لازم را بدست آورید.  مطمئن باشید هزینه و زمانی که برای این دوره های آموزشی  صرف کرده اید در برابر دانشی که بدست آورده اید بسیار ناچیز می باشد

بهترین مسیر برای آموزش سئو به صورت حرفه‌ای

آموزش سئو حرفه ای

مباحثی که در دوره های آموزش سئو ارائه می شود

 • استراتژی سئو و تولید محتوا
 • آموزش گوگل سرچ کنسول
 • تکنیک های حرفه ای سئو
 • سئو تکنیکال
 • بهینه سازی سایت
 • لینک سازی

اولین قدم در دوره های آموزشی سئو آشنایی و کاربرد استراتژی های سئو و تولید محتواهای با کیفیت می باشد شما در این دوره آموزشی یاد خواهیدگرفت که چگونه کلمات کلیدی مناسب را انتخاب کرده و آن ها را با سایت های رقیب خود مورد آنالیز و بررسی قرار دهید همچنین فرا خواهید گرفت که الگوریتم های موجود در گوگل را نیز مورد بررسی قرار دهید.

گوگل ابزارهای قدرتمندی را در اختیاز صاحبین وب سایت ها قرار داده است تا بتوانند به کمک آن ها درک درستی از وضعیت سئو سایت خود داشته باشند و نقاط قوت و ضعف سایت خود را به خوبی شناسایی کنند. یکی از این ابزارها گوگل سرچ کنسول می باشد.

در دوره های آموزشی یکی دیگر از مباحثی که فرا خواهید گرفت تکنیک های حرفه ای سئو می باشد که با استفاده از آن ها می توانید برای بهبود رتبه سایت خود و ارتقاء جایگاه سایت از آن ها استفاده کنید.

در کارگاه آموزش سئو کدنویسی استاندارد و تاثیر تگ‌های HTML بر سئو، بهینه‌سازی سرعت سایت را نیز به صورت تخصصی فرا خواهید گرفت.

کار دیگری که می توانید با حضور در دوره های آموشی سئو فرا بگیرید لینک سازی می باشد که برای کسب جایگاه بهتر و رسیدن به رتبه بالاتر در نتایج موتورهای جستجو به آن نیاز دارید.

لینک هایی که شما در وب سایت خود از آن ها استفاده می کنید می توانند در قالب لینک های داخلی و یا لینک های خارجی باشند که در این دوره ها به خوبی با ان ها آشنا خواهید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!