images 9

سئو مارکتینگ :

سئو مارکتینگ از جمله فرایندهایی است که می‌توانید با کمک آن سئوسایت خود را بهبود بخشید و رتبه سایت را ارتقا دهید. با کمک این روش می‌توانید بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای رتبه سایت خود را ارتقا دهید. شما می‌توانید با کمک این تکنیک سرمایه‌گذاری‌های لازم را روی سایت خود انجام دهید. درنهایت نیز روش محتوای ارزشمندی را برای سایت خود تهیه کنید، و رتبه سایت خود را در موتورهای جستجو بهبود بخشید.

وظیفه بازاریاب سئو:

بازاریاب شخصی است که در صنعت کسب وکارهای مختلف فعالیت دارد برای اینکه آن صنعت، حرفه یا محصول را به درستی و با اطلاعات کامل در اختیار افراد دیگر قرار دهد. پس می توان گفت افرادی که کار سئو انجام می دهند یک بازاریاب درون خود دارند که با دانش و اطلاعاتی که دارند به شما کمک می کنند تا وب سایت خود را به گونه ای طراحی و مدیریت کنید تا بتواند در بهترین جایگاه در نتایج گوگل مشاهده شوید.
تمام مشاغل در جامعه دارای دو بعد خوب و بد می باشد. شاید شما اطلاعات کامل و جامعی درباره رشته فیزیک داشته باشید ولی توانایی کامل برای ندریس کلاس فیزیک را نه.درباره بازاریاب نیز اینگونه است او باید توان این را داشته باشد که کارش ا بخوبی عرضه کند تا بتواند موفق شده و مشتری جذب کند. پس می توان به این موضوع که بازاریابی سئوچیست؟ اشاره کوچکی کنیم که بازاریاب سئو برای سئو کردن سایت های گوناگون که از مشتری های مختلف دریافت کرده است باید بداند که کجا می تواند دنبال بازارهدفش بگردد.

انواع بازاریابی با سئو

اگر بازاریابی را به دو دسته محلی و جهانی تقسیم کنیم ، در این صورت با دو وضعیت سئو محلی و جهانی مواجه هستیم. شما یا مشتریان داخلی و محلی دارید و یا علاوه بر آنها جذب مخاطبان بین المللی و فرامرزی را نیز هدف قرار داده اید. در هریک از این شرایط روش های متفاوتی برای بازاریابی و تبلیغات در موتور جستجوی گوگل پیش رو دارید. گوگل شرکتها را براساس نوع فعالیت و مشتریان ، مکان جغرافیایی و تلاش هایی که برای سئو انجام گرفته است را با دقت دسته بندی می کند.

بازاریابی محلی

بازاریابی محلی سئو نوعی از روش های سئو محسوب می شود که به تولید و تنظیم مطالب ، لینکها و برچسب ها مختص نتایج و مخاطبان محلی اختصاص دارد به گونه ای که جذب افراد ساکن در نزدیک ترین مکان جغرافیایی را هدف قرار می دهد. یعنی زمانی که یک فرد از یک مکان یا شهر و کشور مشخص عبارت کلیدی را جستجو می کند ، نزدیک ترین خدمات ، شرکت ها و وبسایت ها از نظر مکانی به وی پیشنهاد داده می شود. مثلا اگر شخصی در تهران و منطقه پونک ، عبارت دندانپزشکی را جستجو کند ، ابتدا و در بالای لیست نتایج کلینیک های دندانپزشکی در پونک با آدرس دقیق ، شماره تماس و ساعات کاری کلینیک به وی ارائه می شود.

بازاریابی جهانی

سئو جهانی خدماتی است که مشاغل یا صاحبان سایت به منظور افزایش ترافیک کلی و نه فقط ترافیک محلی به آن نیاز دارند ، در این حالت هدف شما کسب مشتریان از سایر شهرها و مخاطبان بین المللی است. این استراتژی سئو کمی پیچیده تر و زمانبر است اما تاثیرات به مراتب بیشتری بر سودآوری وبسایت شما دارد.

طبق گفته موزلو ، سئو یک فرآیند یک باره نیست و باید در طول زمان و مستمر ادامه داشته باشد. این امر به چند دلیل است، کلمات و عباراتی که کاربران جستجو می کنند به مرور زمان تغییر می یابد ، فاکتورهای رتبه بندی سایت ها در گوگل  دائما به روز می شوند و طبیعتا در هر صنعتی یک سری رقبای فعال هستند که جهت دستیابی به کسب رتبه خوب در نتایج جستجو تلاش می کنند. پس باتوجه به این مسائل ، می توان به حقیقت این موضوع پی برد.

images 8 1

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!